TOSYALI ONLINE

2024

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Fuat Tosyalı, Japonya Büyükelçiliği tarafından Büyükelçi ödülüne layık görüldü.

Fuat Tosyalı’ya ödülü, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Kemal Bozay, Japonya’nın Türkiye Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Belçika ve Cezayir büyükelçileri ve Japonya Büyükelçiliği çalışanlarının katılımıyla gerçekleştirilen özel törende Sn. Büyükelçi Takahiko tarafından takdim edildi.

Fortune Türkiye&CRIF Türkiye Sürdürülebilirlik Araştırması’nda Fortune 500 Türkiye sıralamasındaki 500 şirketin sürdürülebilirlik performansı incelendi.

Araştırma sonucunda Tosyalı Toyo ve Tosçelik Spiral Boru şirketlerimiz “A”notu alarak “Sürdürülebilirlikte Mükemmel Düzey”, Tosçelik Profil ve Sac ve Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri şirketlerimiz de “B” notu alarak “Sürdürülebilirlikte İyi Düzey” sertifikası aldı.

2023

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu’ nun yaptığı OSB Yıldızları Araştırması’nda grup şirketlerimizden Tosçelik Profil ve Sac, Tosyalı Toyo ve Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri’nin “En Çok Satış Yapan“, “En çok Ar-Ge Harcaması Yapan”, “En Çok İhracat Yapan”, “En Çok İstihdam Sağlayan” ve “En çok Stajyer İstihdamı Sağlayan” gibi birçok farklı kategoride aldığı 8 ayrı ödülden dolayı gurur duyuyoruz.

Sürdürülebilir Yaşam İçin Tosyalı vizyonumuzla Tosyalı Holding olarak, sürdürülebilir ve daha yaşanabilir bir dünya için faaliyetlerimizi hız kesmeden devam ettirirken, Türkiye Yüzyılı heyecanıyla karşılamaya hazırlandığımız Cumhuriyetimizin 100.yılı kapsamında Turkuvaz Medya ve Inbusiness Dergisi tarafından Sayın Emine Erdoğan Hanımefendi ve T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Sayın Murat Kurum teşrifleriyle düzenlenen Sürdürülebilir Yüzyıl Zirvesi’nde Sürdürülebilirlik Liderleri ödülü’ ne layık görülmekten gurur duyuyoruz.

Dünya Çelik Birliği’nin(World Steel Association) açıkladığı verilere göre Tosyalı Holding 2022 yılında, ham çelik üretiminde beş basamak birden atlayarak dünya sıralamasında 77’nciliğe yükselmiştir.

Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından her yıl yayınlanan Türkiye’nin ilk 1000 ihracatçısı 2022’de sektörel sıralamalarda grup şirketlerimizden Tosçelik Profil ve Sac End. A.Ş. 783.790.843,62$ ile 4.sırada, Tosyalı Toyo Çelik A.Ş. 246.121.387,67$ ile 16.sırada ve Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri Üretim San. A.Ş. 42.992.639,65$ ile 70.sırada yer almıştır. Türkiye’nin katma değerli ihracatını güçlendiren yatırımlarımızla her sene bu listede yükselerek yer almaktan gurur duyuyoruz.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sn. Fuat Tosyalı, Capital Dergisi’nin hayırseverliği destelemek ve daha görünür kılmak için gerçekleştirdiği araştırmaya göre “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 İş İnsanı” listesinde 2.sırada yer aldı.

Tosyalı Holding olarak Türkiye’nin en büyük 500 özel şirketinin yer aldığı Capital 500 listesinde başarılı grup şirketlerimiz Tosçelik Profil ve Sac, Tosyalı Toyo ve Tosyalı Demir Çelik ile üst sıralarda yerimizi aldık.

OSBÜK OSB Yıldızları Araştırması 2023 Ödül Töreni’nde başarılarımızı taçlandırdık! OSB’lerde En Çok İhracat Yapan Firma kategorisinde liderliği Tosçelik Profil ve Sac olarak taşırken, Tosyalı Demir Çelik şirketimizin 3. ve Tosyalı Toyo şirketimizin de 9.sırada yer aldığını gurur ve heyecanla paylaşıyoruz.

Platin Dergisi ve Bağımsız Pazar Araştırması Şirketi İPSOS’un gerçekleştirdiği araştırma sonuçlarına göre Tosçelik, Türkiye’nin Global 100 endeksinde ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil eden şirketler arasında yer alarak Metal Sektöründe Sürdürülebilirlik temasıyla ödüllendirildi.

Anadolu’nun En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda(2022) Tosyalı Holding Şirketleri yine zirvede; Tosçelik Profil ve Sac End. A.Ş. 1.sırada, Tosyalı Demir Çelik 35.sırada ve Tosçelik Spiral Boru 255.sırada yer almıştır.

Tosyalı Holding Grup CEO’muz Sayın Dr. Suhat Korkmaz, iş dünyasında en prestijli ödüllerinden biri olan Altın Lider Ödülü’ne layık görülerek, “Türkiye’nin 2023 Yılında En Beğenilen CEO’su” arasında yer aldı.

Fast Company Dergisi’nin “En İnovatif Şirketler” Araştırması’nın sonuçlarına göre Osmaniye tesisimizde hidrojen alanında yaptığımız çalışmalar ile En Yenilikçi Şirketler 50 Listesi’nde ilk 5’te yer aldık.

2022

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanımız Fuat Tosyalı 50 yılı aşan üretim ve sanayicilik tecrübesi ile Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği MUSIAD tarafından düzenlenen Türkiye’nin Gücü Ödül Töreni’nde, Üretimin Gücü Ödülü’ne layık görüldü.

İstanbul Sanayi Odası’ nın 1968’den bu yana kesintisiz hazırladığı “Türkiye’ nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması” nın 2021 sonuçlarına göre; listede yer alan tüm Tosyalı holding şirketlerimiz sıralamadaki yerlerini daha da yukarı taşıdı. Tosçelik Profil ve Sac 14.sırada, Tosyalı Toyo 40.sırada, Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri 98.sırada, Tosyalı Demir Çelik 129.sırada yer aldı.

Fortune 500 Türkiye 2021 Araştırması’na göre Türkiye’ nin en büyük şirketleri arasında Tosyalı Holding Grup şirketleri yükselişini sürdürüyor. Tosçelik Profil ve Sac 29., Tosyalı Toyo 72, Tosyalı Filmaşin ve İnşaat Demiri 134. Tosyalı Demir Çelik 152. Sırada yer aldı. 

Tosyalı Holding S/4 Hana Dijital Dönüşüm projemiz, SAP Türkiye tarafından “Metal Sektöründe Yılın Dijital Dönüşüm Ödülü” kategorisinde ödüle layık görülmüştür.

Her yıl Ekonomist Dergisi tarafından yayınlanan ve gelenekselleşen Anadolu 500 listesinde geleneği bozmadık. Zirvede yine Tosçelik Profil ve Sac var.

Anadolu 500 listesinde Tosçelik Profil şirketimizin birinciliği yanı sıra Tosyalı Toyo, Tosyalı Filmaşin, Tosyalı Demir Çelik, Tosçelik Spiral Boru yer aldı.

2021

Her yıl Ekonomist Dergisi tarafından yayınlanan ve gelenekselleşen Anadolu 500 listesinde geleneği bozmadı: Zirvede yine Tosçelik Profil ve Sac var.

Anadolu 500 listesinde Tosçelik Profil şirketimizin birinciliği yanı sıra Tosyalı Toyo, Tosyalı Filmaşin, Tosyalı Demir Çelik ve Tosçelik Spiral Boru şirketlerimizle üst sıralarda yer aldık.

2020

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından düzenlenen “İhracatın Yıldızları 20” yarışmasında 22 Firma Ödül kazandı.Nominal olarak ihracatını bir önceki yıla göre en fazla artıran firmaların ödüllendirildiği “İhracat Performans” kategorisinde ilk sırayı TOSÇELİK Profil aldı.  


2019

Fahri Doktora Unvanı: Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI’ya Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi tarafından düzenlenen törenle Fahri Doktora verildi.

Gönlü Zengin İş İnsanları Araştırması: Dünyada büyük ses getiren ‘giving/bağış’ hareketinin Türkiye’deki yansımalarını 7 yıldır dikkatle inceleyen Capital Dergisi tarafından 2019 yılında 7’nci kez hazırlanan ve Türkiye’nin en büyük bağışçılarının yer aldığı; ”Gönlü Zengin İş İnsanları” Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI 2. sırada yer aldı.

Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı Araştırması: Ekonomist Dergisi tarafından yayımlanan ve iş dünyasının Anadolu’dan çıkan önderlerinin yer aldığı “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasıyla; bulundukları kentlerde sağladıkları istihdam rakamı, ödedikleri vergi ve sosyal sorumluluk yatırım rakamları kriter alınarak Anadolu’ya yön veren 50 ismin belirlendiği listede, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI 2. sırada yer aldı.

Türkiye’nin En Güçlü 30 İş İnsanı Araştırması: Capital Dergisi’nin, her yıl Türkiye’nin güçlüler ligini belirlemede, “Finansal Performans”ın yanı sıra diğer önemli kriteler; marka değeri, marka itibarı, güvenilirlik, iş dünyasındaki etki alanının genişliği, yenilikçi yaklaşım, sektörel yönlendirme kabiliyeti gibi iş yaşamının önemli bileşenlerini dikkate alarak hazırladığı “Türkiye’nin En Güçlü 30 İş İnsanı” araştırmasında TOSYALI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI 13. sırada yer aldı.

Evrensel 50 İş İnsanı: Business Life Dergisi tarafından hazırlanan “Evrensel 50 İş İnsanı” araştırmasına göre açıklanan listede; odaklandıkları coğrafyalar ile Türkiye arasında köprü olan ve en etkili uluslararası iş örgütlerince itibar gören iş insanları sayesinde en çok hangi ülkeler ile ilişkilerin güçlendirildiği açıklanırken, listede yer alan iş insanlarının ”Rol Model” olma serüvenleri de anlatılıyor. İstatiki bilgilerin de paylaşıldığı çalışmaya giren isimler arasında TOSYALI Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI da yerini aldı.

Anadolu’nun En Büyük 500 Şirketi Araştırması: Ekonomist Dergisi tarafından Türk Rekonomi Bankası iş birliğiyle 15 yıldır düzenlenmekte olan araştırmada Tosyalı Holding’in lokomotif şirketi Tosçelik, 3 ayrı kategoride birinciliği aldı.

“Anadolu’nun En büyük Şirketi”, “Vergi Öncesi Kârı En Yüksek Şirket”, “İhracatı En Yüksek Şirket” kategorolerinde yapılan değerlendirmeler neticesinde her 3 kategoride de ilk sırada yer alan Tosçelik’in ödüllerini düzenlenen törende Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin elinden aldı.

İSO “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” Raporu: İSO tarafından belli kriterlere dayanarak yapılan çalışmada 500 büyük sanayi kuruluşu belirlendi. Açıklanan listede, Tosyalı Holding bağlı 5 şirketiyle (Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. – Tosyalı Toyo Çelik A.Ş. – Tosyalı Filmaşin ve İnş. Demiri Üretimi San. A.Ş. – Tosyalı Demir Çelik San. A.Ş. – Tosçelik Spiral Boru Üretim San. A.Ş.) listedeki yerini aldı.

Sağlığa Katkı: Türk Kızılay Derneği Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN tarafından, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI’nın hayırsever kişiliğine dikkat çekerek, Derneğin amacı doğrultusundaki sosyal sorumluluk projelerinden ve Türk Kızılayı’na olan katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi.

Eğitime Katkı: Kilis Eğitim Kompleksi Arazisi Bağışı: Kilis Valiliğinin ve Belediyenin üzerinde önemle durduğu Kilis’te devam eden ikili eğitim ve okul yetersizliği problemlerinin modern, büyük bir okul kampüsünün yapılacağı arazinin bulunamaması nedeniyle uzun süredir çözüme kavuşturulamadığını belirtmesiyle harekete geçilmiş ve kentteki işletilmeyen Suma Fabrikası, Tosyalı Holding tarafından İngiliz şirketinden satın alınarak İl Özel İdaresine bağışlanmıştır.

Yıllardır, eğitimde ilk 5 içerisinde yer alan Kilis’in son yıllarda en alt sıralara düşmesine sebep olan olumsuzlukların giderilmesi ve gençlerimizin kaliteli eğitime kavuşturulması amacıyla satın alınan 50 dönümlük yere 5 okulluk bir eğitim kompleksi yapılması planlanıyor.

Eğitime katkı amacıyla yaptığımız bu hamlemize emeği geçen tüm yetkililere teşekkür eder, değerli Kilis ilimize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını dileriz.  

Bakan Selçuk’tan Teşekkür Belgesi: Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya SELÇUK tarafından, hayırsever iş insanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile Osmaniye’de gerçekleştirilen törende eğitime katkılarından ötürü Tosyalı Holding adına Yönetim Kurulu Üyesi E. Ayhan TOSYALI’ya teşekkür belgesi verildi.


2018

“Anadolu’nun En büyük 500 Şirketi Listesi”nde, TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. birinci sırada yer aldı.

T.C.Ticaret Bakanlığı tarafından “Değer Zirvesi ve Türkiye’ye Değer Katan Markalar” ödül töreninde, TOSYALI Holding’e “Türkiye’ye Değer Katan Marka” ödülü layık görüldü.

Business Life’ın “İş Dünyasına Yön Veren 50 İş İnsanı” araştırmasında, Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI 26. sıraya yükseldi.

2017

TOSYALI Holding 4 şirketi ile “Türkiye’nin ISO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi”nde yer aldı. TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. listede 19. ,TOSYALI Filmaşin ve İnş. Demir Üretim San. 107., TOSYALI Demir Çelik San. A.Ş. 184. ve TOSÇELİK Spiral Boru Üretim San. A.Ş. 386. sırada en büyük sanayi şirketi oldu.

TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş.’ye TİM "İhracat Şampiyonları" töreninde ülkemizin "En Büyük İhracat Atılımını Gerçekleştiren Şirket" ödülü takdim edildi.

Capital Dergisi tarafından, “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 Lideri” listesinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI “En Çok Bağış Yapanlar” kategorisinde 3. sırada yer aldı.

“Anadolu’nun En büyük 500 Şirketi Listesi”nde, TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. birinci sırada yer aldı.

2016

TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. “Türkiye’nin ISO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Listesi”nde 22. sırada yer aldı.

Capital Dergisi tarafından, “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 Lideri” listesinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI “En Çok Bağış Yapanlar” kategorisinde 4. sırada yer aldı.

2015

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI Capital Dergisi tarafından, “Türkiye’nin Gönlü Zengin 50 Lideri” listesinde kategorisinde “En Çok Bağış Yapanlar” sıralamasında 4. sırada yer aldı.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI, FORTUNE Dergisi tarafından, “Türkiye’de Yılın İş İnsanları” sıralamasında “Yaptıkları Yatırımlarla, Bilanço Performanslarıyla, Başarılı Satın Almalarla Öne Çıkan İş İnsanları” kategorisinde 11. sırada yer aldı.

ilk kez düzenlenen İTO Ödülleri gecesinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Tosyalı, iş sağlığı ve işçi güvenliğine verdiği önemden dolayı “İnsan ve Doğa” ödülünü kazandı.

2014

TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Ekonomist Dergisi tarafından, “500 Büyük Anadolu Şirketi Listesi”nde 2. sırada yer aldı.

2013

TOSÇELİK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Ekonomist Dergisi tarafından, “500 Büyük Anadolu Şirketi” listesinde 1. sırada yer aldı.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller Birliği (İDDMİB) tarafından, “TİM İlk 100 İhracatçı Firma” ödülüne layık görüldü.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Osmaniye Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, “Primleri Düzenli Ödeyerek Çalışanların Haklarının Korunması” hususunda ödüle layık görüldü.

2012

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Osmaniye Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, ‘Primleri Düzenli Ödeyerek Çalışanların Haklarının Korunması’ hususunda ödüle layık görüldü.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı, Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, “Primleri Düzenli Ödeyerek Çalışanların Haklarının Korunması” hususunda ödüle layık görüldü.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından, ‘Sektör İhracat Yıldızı’ ödülüne layık görüldü.

2011

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Hatay Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından, ‘Yılın Yatırım İkincisi’ ödülüne layık görüldü.

TOSÇELIK Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş. Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı Hatay Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü tarafından, ‘Primleri Düzenli Ödeyerek Çalışanların Haklarının Korunması’ hususunda ödüle layık görüldü.

2010

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI ‘TBMM Üstün Hizmet Ödülü’ne layık görüldü.

Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI Dünya Gazetesi tarafından, ‘Yılın Yatırımcısı’ seçildi.

2008

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından, ‘Hatay’da İstihdama Sağladığı Katkı’larından ötürü Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI ödüle layık görüldü.

2006

Dünya Gazetesi tarafından, ‘Yılın İş Adamları’ kategorisinde Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI ‘Yılın İş Adamı’ seçildi.

1999

1999 yılında Cumhurbaşkanlığı tarafından ‘Sağlık ve Eğitime’ verdiği katkılardan dolayı Tosyalı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Fuat TOSYALI Onur Belgesine layık görüldü.